Home O nama Organizacija Dokumenta
Kalendar Adresar Kontakt
Cascading Menu Javascript by Vista-Buttons.com v5.5
Galerija
Trenerska organizacija
Sudije
Asocijacija atletskih veterana
Rekordi
Medalje sa inotakmicenja
Najbolji
Discipline
IAAF world records
Crnogorska atletika u 2010
Kriterijumi za takmicenja
Norme za OI London 2011
Bodovne tablice IAAFa
Antidop
Oprema
Odluke
Formulari
Linkovi
Raspisi
Norme
Cascading Menu Javascript by Vista-Buttons.com v5.5

O nama  Organizacija  Kalendar   Adresar  Nagrade   Rekordi  Kontakt







GENERALNI SPONZOR ASCG







Aktuelno - Novosti iz ASCG

Održan 16.Ultra maraton Montenegro 2016

Pobjednici Miloš Dragović i Rada Miladinović sa novim crnogorskim rekordom na 50.km
Danas je u Podgorici u tehničkoj organizaciji ATK „Podgorički maraton“, pod pokroviteljstvom Sekreterijata za sport Glavnog grada, Uprave za mlade i sport Crne Gore i ASCG, u bulevaru Crnogorskih serdara na kružnoj stazi od 1000 metara održan „16.Ultramaraton – Montenegro 2016“, pod sloganom „Dan trčanja Podgorice“ na kojem je nastupilo preko 600 takmičara u kategorijama : pionira, juniora, seniora i veterana u muškoj i ženskoj konkurenciji. U glavnoj trci na 50 km nastupilo je preko 40 ultramaratonaca iz Srbije , Albanije, BIH, Hrvatske i Crne Gore. Prvo mjesto na ultramaratonu osvojio je crnogorski atletičar član ATK „Podgorički maraton“ Miloš Dragović sa rezultatom 3:58,34. Drugo mjesto pripalo je Goranu Vendleneru iz Novog Sada-Srbija prvaku Srbije na 100 km sa rezultatom , a treći je bio Željko Milović iz AK „Nikšić“ proslogodisnji pobjednik Ultramaratona sa rezultatom 4:04,17. U ženskoj konkurenciji trijumfovala je i ove godine ponovo Rada Miladinović iz ATK „Podgorički maraton“ iz Podgorice sa rezultatom 4:45,21 koja je istovremeno i osvojila titulu prvaka Crne Gore u ultramaratonu kao i popravila rekord Crne Gore u ultramaratonu za 16 sekundi koji je držala njena rođenja sestra Zorica Krivokapić koji postavila 2009.godine. Za najizdržlivijeg čovjeka Crne Gore za 2016.godinu proglašen je Miloš Dragović iz ATK „Podgorički maraton“ koji osvojo titulu prvaka Crne Gore u ultramaratonu na 50.km i „trofej Mileta Božović“. Drugo mjesto pripalo je Željku Miloviću iz AK „Nikšić“, a treće Stefanu Jovanoviću iz Danilovgrada. Kompanija „Bravera - Sportvision“ iz Bijelog Polja nagradila je pobjednike u muškoj i ženskoj konkurenciji sa sportskom opremom.
U sklopu manifestacije održano je i prvenstvo Crne Gore na putu-cesti za seniore na 10.000m i seniorke na 5.000. U trci seniorki na 5.000 m trijumfovala je najbolja crnogorska atletičarka Slađana Perunović, članica AK“ Nikšić“ sa rezultatom 16:18,1. Drugo mjesto osvojila je njena klubska drugarica Lidija Todorović sa rezultatom – 19:04,3, dok je treća bila Anastasija Magdelinić članica AK „Jedinstvo“ iz Bijelog Polja sa 19:28,1. Kod seniora na 10.000m trijumfovao je po četvrti put Dragoljub Korpivica iz AK „Mornar iz Bara sa rezultatom 32:53,5. Drugo mjesto osvojio je Miloš Mikić iz AK „ Nikšić“ iz Nikšića – 34:32,1, a treće mjesto Veselin Petrušić iz AK „Nikšić“ iz Nikšića – 37:20,0.U sklopu „Dana trčanja Podgorice“ za učenike osnovnih i srednjih škola održane su trke u kojima je nastupilo preko 500 učesnika. Bulevar Crnogorskih serdara od 10 do 11 časova bio je ispunjen sa takmičarima iz skoro svih osnovnih i srednjih škola sa teritorije Glavnog grada. Takođe je održan na bacalištu u Tološkoj šumi i „Deveti memorijal Vojo Vračar“ u bacanju kugle na kome je nastupilo oko 30 takmičara u 6 kategorija.Današnjem takmičenju prisustvovao je predsjednik ASCG Milorad Vuletić sa saradnicima. Rezultati po disciplinama :
400m – učenice (I-IV razred osnovne škole):
1. Tijana Davidović (Zarija Vujošević) Mataguži;
400m – učenici (I-IV razred osnovne škole):
1.Stefan Škatarić (Sutjeska) Podgorica, 2.Vuk Nikolić (Sutjeska) Podgorica, 3.Danilo Marković (Pavle Rovinski) Podgorica.
400m – cicibanke (atletičarke):
1. Mare Jablan (Arsenal), 2.Tina Škuletić (Nikšić(), 3. Nađa Mrvaljević (Lovćen).
400m – cicibani (atletičari):
1.Dejan Marković (Lovćen), 2.Stevo Azarić (Budućnost).
600m – učenice (V-IX razred osnovne škole):
1.Anđela Josipović (Oktoih)Podgorica; 2.Anđela Durković (Oktoih) Podgorica; 3.Dušica Lekić ( Oktoih) Podogrica.
600m – pionirke (atletičarke):
1. Ena Balijagić (Jedinstvo); 2.Marina Marković (Lovćen); 3.darija Boričić (Budućnost).
800m – učenici (V-IX razred osnovne škole):
1.Veljko Radenović (Dragiša Ivanović) Podgorica, 2.Pavle Vušurović (Radojica Perović) Podgorica, 3.Lazar Rašović (Oktoih).
800m – pioniri (atletičari):
1. Marko Perišić (Lovćen); 2.Marko Vukčević (Budućnost); 3.Nikola Vukčević (Budućnost).

800m – učenice (srednje škole):
1. Nikoleta Rovčanin (Spasoje Raspopović) Podgorica; Milica Vlahović (Spasoje Raspoović)Podgorica; 3.Jovana Zlatičanin (Spasoje Raspopović) Podgorica.
800m – juniorke (atletičarke):
1. Marija Živković (Lim), 2.maja rajković (Lovćen), 3.Jelena Đukić (Lim).
1000m – učenici (srednje škole):
1. Nikola Potpara (Vaso Aligrudić), Podgorica; 2.Borislav Bardak (Medicinska) Podgorica, 3.Srđan Dajković (Ivan Uskoković) Podgorica;
1000m – juniori (atletičari):
1. Aleksandar Miletić ( Nikšić); 2.Boris Čović (Jedinstvo), 3. Nikola Medenica (Mornar);
Ekipni plasman osnovne škole
1. OŠ „Oktoih“ Podgorica; 2.OŠ „Sutjeska“ Podgorica; 3.OŠ „Radojica Perović“ Podgorica
Najuspješniji profesor kod osnovnih škola:
Svetlana Kosić, OŠ „Oktoih“ Podgorica
Ekipni plasman Srednje škole
1. SSŠ „Spasoje Raspopović“ Podgorica, 2. SSŠ „Ivan Uskoković“ Podgorica; 3. SSŠ „Vaso Aligrudić“ Podgorica,
Najuspješniji profesor kod srednjih škola:
Verica Prelević, SSŠ „Spasoje Raspopović“ Podgorica
5000m – seniorke (prvenstvo Crne Gore na putu-cesti):
1. Slađana Perunović (Nikšić) 16:18,1,4; 2. Lidija Todorović (Nikšić) 19:04,3, 3. Anastasija Magdelinić (Jedinstvo) 19:28,4;
10000m – seniori (prvenstvo Crne Gore na putu-cesti):
1. Dragoljub Koprivica (Mornar) 32:53,0; 2.Miloš Mikić (Nikšić) 34:32,1, 3. Veselin Petrušić (Nikšić) 37:20,0:
10000m – pripadnici Vojske Crne Gore:
1. Milorad Radojević (pešadijski bataljon) 40:21,0;
50 km – seniori (16.Ultramaraton – 2016):
1. Miloš Dragović (Crna Gora) 3:35,25, 2.Goran Vendlener (Srbija) 3:58,34; 3.Željko Milović (Crna Gora) 4:04,17;
50km – seniori ( prvenstvo Crne Gore – Trofej „Mileta Božović“):
1. Miloš Dragović (PG maraton) 3:35,25, 2.Željko Milović (Nikšić) 4:04,17, 3.Stefan Jovanović (PG maraton) 4:33,39;
50 km – seniorke (16.Ultramaraton – 2016):
1. Rada Miladinović (Crna Gora) 4:45,21, 2.Ljiljana Tasić (Srbija) 5:35,40, 3.Sanela Jaknković (Srbija) 6:55,28;
50 km – seniorke (Prvenstvo Crne Gore):
1. Rada Miladinović (PG maraton) 5:58,01
Bacanje kugle 2 kg – učenice osnovne škole :
1.Ivona Mirković, OŠ „Njegoš“Cetinje – 9,11m; 2.Ivona Drašković, OŠ „Njegoš“ Cetinje – 7,80m, 3.Petra Kvesić OŠ „LPO“ Cetinje – 6,98m.
Bacanje kugle 2 kg – učenici osnovnih škola:
1. Željko Pešić OŠ „N jegoš“ Cetinje - 12,55m, 2.Marko Mudreša, OŠ“ LPO“ Cetinje - 9,67m, 3.Marko Perišić OŠ „LPO“ Cetinje – 7,33m;
Bacanje kugle 4 kg – učenice srednje škole:
1.Milena Bracanović, „Srednja stručna“ Cetinje – 8,58m; 2. Teodora Karadžić, „Srednja stručna“ Podgorica – 8,48m, 3. Milica Čogurić, „Srednja stručna“ Podgorica – 7,74m;
Bacanje kugle 5 kg – srednje škole:
1.Risto Drobnjak, „Srednja stručna“ Bijelo Polje – 16,08m, 2.Sava Vulović, „Srednja stručna“ Pljevlja – 15,97m;
Bacanje kugle 7,2660 kg – seniori:
1.Milutin Šoć (Podgorica) - 11,37m, 2.Nikola Bajčeta (Podgorica) - 10,82m, 3.Mirko Drobnjak (Bijelo Polje) - 10,71m;
Bacanje kugle 4 kg – veterani:
1.Dragiša Đuković (Podgorica) - 11,35m, 2. Đoko Papić (Nikšić) - 8,16m, 3.Vučeta Rakočević (Podgorica) - 8,14m;
U atačmentu pobjednici u muškoj i ženskoj konkurenciji































Content Management Powered by CuteNews

 

O nama  Organizacija  Kalendar   Adresar  Nagrade   Rekordi  Kontakt

Baner
Baner
Baner

Baner
Baner

 
 
Copyright © 2011 ASCG. All rights reserved - tomn design.